LEPIACA STANICA BOČNÝCH SKIEL​

Lepiaca stanica bočných skiel slúži na nanášanie lepidla na bočné sklá Audi Q8. Stanica lepí obe bočné sklá za sebou v jednom procese bez zásahu pracovníka. Robot má na sebe lepiacu dýzu, ktorou nanáša lepidlo na presne vymedzené miesto na skle, určené primerom.
Priemyselna automatizacia AG-Engineer roboticke pracovisko

 Zaujímavosťou tohto pracoviska je že pracovník priamo nakladá cez zónu bezpečnostných závor bočné sklá na centrovací stolík. Po uložení skiel opustí rukami tento priestor a robot automaticky začne nanášať na tieto diely lepidlo. Na prednej časti panelu sa nachádzajú dve rady tlačidiel, tlačidlo núdzového zastavenia, servisná zásuvka Profinet a zásuvka 230V. 

Nad tlačidlami je umiestnený dotykový panel Siemens TP 1500, pomocou ktorého je možné obsluhovať zariadenie.Vizualizácia zariadenia je vytvorená v programe Tia Portal V13.  Zobrazuje potrebné údaje, stavy zariadenia a slúži na jeho ovládanie.Celé zariadenie je napájané napätím 400V a istené na strane distribútora ističom 32A. Prívodný kábel typu Lappkabel Oelfex 5G6 je prevlečený cez meracie trafá do hlavného vypínača.

Lepiaca stanica v stručnom popise funguje nasledovne:

– Pracovník naloží okná na aplikačný stolík , na presne vymedzené miesto pre ľavé a pravé okno.- Po vizuálnej kontrole, správnosti uloženia, skiel vyjde z pracovného priestoru stola a potvrdí tlačidlo.- Sklá sa v stanici zaistia prísavkami a prítlačným valcom, následne sa premeria ich pozícia snímačmi.
– Po kontrole skiel začne nanášanie lepidla robotom. Robot po ukončení lepenia jedného okna, ide očistiť dýzu do čistiacej stanice a pokračuje na ďalšie okno.
– Po nalepení oboch okien sa pracovníkovi v operačnej časti zariadenia rozsvieti signalizačné zelené svetlo, ktoré ho informuje o ukončení lepenia.
– Pracovník prevezme a následne nalepí sklo na auto. Lepí sa najprv jedno a potom druhé okno. Týmto krokom je cyklus lepenia ukončený.

O nás

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti priemyselnej automatizácie. Zaoberá sa projekciou, vývojom, konštrukčnými návrhmi, elektroinštaláciami a softvérovým inžinierstvom, podľa požiadavky zákazníka.

Pri riešení projektov pracujeme s najnovšími technológiami, poskytujeme komplexné služby od návrhu až po dodanie zariadenia zákazníkom. Samozrejmosťou našej práce je dodanie potrebnej dokumentácie a školení na obsluhu a údržbu dodávaného zariadenia.

Spoločnosť sa ďalej špecializuje na realizáciu špecifických aplikácií, ako sú napr. integračné práce a optimalizácia funkčnosti zariadení. AG Engineer je zárukou kompletného systematického riešenia pre vašu výrobu.

Pozrieť ďalšie referencie

Sledujte nás

PRESKÚMAJTE NAŠU NOVINKU !

LEAK TESTER 2.0

Zariadenie na presné vyhodnocovanie tesnosti a objemu pre široké spektrum výrobkov a aplikácií. Používa sa na prácu pri kontrolách, testoch a kalibráciách vybraných dielov z výroby, ako aj pre automatizované pracovisko s testovaním každého výrobku idúceho na dopravníkovom páse.

.
Previous
Next

Mobilná verzia s rúčkou na kolieskach alebo statická verzia určená do automatizovanej prevádzky.