PLNIACE ADAPTÉRY

Adaptéry pre plnenie médií ako napríklad olej, benzín, nafta, vzduch a iné kvapaliny v rôznej forme. Sú vypracované na základe špecifických požiadaviek zákazníka. Z hlavných kritérií pre výrobu adaptérov sú: spoľahlivosť, bezpečnosť a ergonómia pre pohodlnú prácu.

Bezpečnostné západky adaptérov

S našimi výrobkami sa pracuje prevažne vo výrobných závodoch, kde je bezpečnosť zamestnancov na prvom mieste a preto sú naše adaptéry navrhované s bezpečnostnými snímačmi, poistnými uzávermi a bezpečnostnými západkami

Bezpečnostné západky pracujú na princípe zaisťovania polohy alebo prietoku médií pneumatickými a elektrickými prvkami. Tieto prvky sú taktiež vybavené snímacou technikou, ktorá vyhodnocuje v akom stave sa poistka nachádza. 

Identifikovanie stavu a svetelná signalizácia 

Adaptéry sú vybavené svetelnou signalizáciou, ktorá zobrazuje stav plniaceho procesu. Pracovník môže jednoducho zistiť v akom štádiu sa plniaci , alebo iný proces nachádza podľa farebných LED diód. Pre aktiváciu svetelnej signalizácie využívame presnú snímaciu techniku pre identifikovanie stavu ako napr. : 

– adaptér v plniacej pozícií, tlak v plniacej komore, stav bezpečnostnej západky, stav upnutia plniaceho adaptéru, stav médií v plniacich zásobníkoch…

Bezpečnostné držiaky adaptérov

Adaptéry, ktoré sú vo výrobných halách musia spĺňať taktiež ergonomické požiadavky. Medzi ergonomické požiadavky patrí vždy aj odkladacie miesto kde odloží pracovník zariadenie po práci sním. Naše odkladacie miesta sú vybavené taktiež snímacou technikou, ktorá identifikuje či je adaptér umiestnený správne na svojom mieste. Je to z toho dôvodu, aby nevznikla škoda, ktorá môže byť spôsobená natiahnutím prívodných hadíc a káblov cez spustenú dopravníkovú techniku alebo iné pracovisko, kde sa môžu zničiť. 

Taktiež z hľadiska bezpečnosti pracovníkov, ktorý by mohli zakopnúť o natiahnuté hadice a káble navrhujeme držiaky, ktoré sa automaticky dostávajú do vyššej polohy, kde nezavadzajú. Pred začatím práce s nimi sa automaticky dostanú naspäť na úroveň, aby s ich mohol pracovník znovu používať . 

O nás

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti priemyselnej automatizácie. Zaoberá sa projekciou, vývojom, konštrukčnými návrhmi, elektroinštaláciami a softvérovým inžinierstvom, podľa požiadavky zákazníka.

Pri riešení projektov pracujeme s najnovšími technológiami, poskytujeme komplexné služby od návrhu až po dodanie zariadenia zákazníkom. Samozrejmosťou našej práce je dodanie potrebnej dokumentácie a školení na obsluhu a údržbu dodávaného zariadenia.

Spoločnosť sa ďalej špecializuje na realizáciu špecifických aplikácií, ako sú napr. integračné práce a optimalizácia funkčnosti zariadení. AG Engineer je zárukou kompletného systematického riešenia pre vašu výrobu.

Pozrieť ďalšie referencie

Sledujte nás