LEAK TEST 1.0

Portable leak test
Zariadenie je prenosné a na svoju prevádzku potrebuje 230V zo štandardnej elektrickej siete a stlačený vzduch 6 bar. Využíva na meranie tesnosti dva princípy merania, založené na meraní tlakovej diferencie za dobu merania a prúdení vzduchu medzi meracím zariadením a prevodovkou.

Elektrická časť zariadenia skúšky tesnosti je napájaná z klasického rozvodu elektrickej siete 230V/1A. Je tvorená rozvodnou skrinkou RITTAL, v ktorej sa nachádza riadiaca jednotka SIMATIC S7-1200 a vizualizačný panel SIMATIC KTP700 Basic, spoločnosti SIEMENS.

Portable leak test

Na pravej spodnej strane sa nachádza pripojovací konektor HARTING do elektrickej siete a pod ním hlavný vypínač zariadenia. Nad napájacím konektorom je umiestnený pripojovací konektor MULTICONTACT, umožňujúci pripojiť meracie adaptéry. Zapojenie konektora tvoria pneumatické a elektrické prepoje.

Z ľavej strany zariadenia je možné pripojiť USB disk, na ktorý zariadenie zaznamenáva priebeh merania. Druhým konektorom je LAN rozhranie, zabezpečujúce programovanie riadiacej jednotka alebo HMI panela, prípadne spojenie s nadradenými úrovňami riadenia, ako je napr. FIS.

Portable leak test

Zariadenie je prenosné a na svoju prevádzku potrebuje 230V zo štandardnej elektrickej siete a stlačený vzduch 6 bar. Využíva na meranie tesnosti dva princípy merania, založené na meraní tlakovej diferencie za dobu merania a prúdení vzduchu medzi meracím zariadením a prevodovkou. Celé zariadenie je ovládané a vizualizované prostredníctvom HMI panela SIEMENS KTP700, ktorého prostredie bolo vytvorené v aplikácií SIEMENS SIMATIC TIA Portál V13.

O nás

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti priemyselnej automatizácie. Zaoberá sa projekciou, vývojom, konštrukčnými návrhmi, elektroinštaláciami a softvérovým inžinierstvom, podľa požiadavky zákazníka.

Pri riešení projektov pracujeme s najnovšími technológiami, poskytujeme komplexné služby od návrhu až po dodanie zariadenia zákazníkom. Samozrejmosťou našej práce je dodanie potrebnej dokumentácie a školení na obsluhu a údržbu dodávaného zariadenia.

Spoločnosť sa ďalej špecializuje na realizáciu špecifických aplikácií, ako sú napr. integračné práce a optimalizácia funkčnosti zariadení. AG Engineer je zárukou kompletného systematického riešenia pre vašu výrobu.

Pozrieť ďalšie referencie

Sledujte nás